03Oferta
O szkle konstrukcyjnym W realizowanych przez nas projektach szkło jest podstawowym materiałem - nawet nośnikiem konstrukcji. Inaczej niż w stolarce ramowej krawędzie szkła mogą być jednocześnie skrajem ściany, kabiny prysznicowej, czy balustrady, stanowić w całości skrzydło drzwi lub szklany stopień. Wytrzymałość szklanych tafli dobiera się zgodnie z przeznaczeniem: czy ma się o nie opierać dany ciężar, czy narażone jest na uderzenie, czy ma zalegać na nim śnieg lub chodzić po nim człowiek. Zawsze stosujemy szkło bezpieczne (hartowane i laminowane) uznanych producentów i zgodne z normami i atestami. Szkło hartowane ma wysoką odporność mechaniczną i termiczną.
Zamierzony efekt można uzyskać dzięki różnym rodzajom materiału bazowego. Do hartowania nadają się szyby przezroczyste, matowe, barwione w masie na różne kolory (np. grafitowy, brązowy czy zielony), do dyspozycji są też szyby o powłoce lustrzanej i różnorakie ornamenty.
Ciekawe efekty dekoratorskie uzyskuje się dzięki szkłom białym lub czarnym (barwę tworzy żywica między szybami), lub inne kolory i wzory na szkle (metoda emaliowania lub sitodruku). W razie konieczności wzór na szkle można uzyskać dzięki specjalnym foliom naklejanym na jedną z powierzchni - według indywidualnych projektów.

Szkło konstrukcyjne doskonale wygląda w połączeniu z drewnem, aluminium czy stalą. Możliwości łączenia tych materiałów jest wiele. Dysponujemy dużą ilością serii okuć - każde ma swoje specyficzne zastosowanie i możliwości. W tym dziale przedstawiono, tylko jako przykłady umowne, pewne tendencje wzornicze. Zawsze można dobrać odpowiednie połączenie szkła i okuć, by stworzyć styl najbardziej pasujący do wnętrza i zarazem pełniący istotną w danej sytuacji funkcję użytkową.